مقالات

مقاله1:بتن دکوراتیو چیست؟(1399/2/12)

بتن دکوراتیو چیست:

با استفاده ازبتن دکوراتیو استامپی می توان سطحی با ظاهر سنگ مانند داشت. این کار باعث کاهش هزینه ها می شود.با به کار بردن بتن استامپی در کنارگذرها، پاسیوها و راه ها می توان یک بافت یکنواختبه دست آورد. المان اصلی طراحی در این فرآیند، قالب های بتن دکوراتیو است. طرح های زیادی برای صفحات استامپ در بازار وجود دارد.

 

بتن  دکوراتیو (بتن استامپی)

حین تصمیم گیری در مورد اجرای بتن استامپ، لازم است که طرح استامپ و نوع الگوی استامپ مناسب برای کف هم انتخاب شود. این کار به شما در حفظ یک الگوی ثابت در پروژه کمک می کند. برای حفظ طرح به صورت ثابت، یک خط مرجع در طول عملیات استامپ کردن در نظر گرفته می شود. استامپهای بعدی را می توان با توجه به خط مرجع اولیه انجام داد تا نظم و ثبات مناسبی حاصل شود. هر صفحه ی استامپ با طرح استامپ شده ی قبلی هماهنگ می شود. این روش تا زمانی که پروژه به پایان برسد ادامه می یابد. گوشه های بخش های استامپ شده اغلب باید با دست پرداخت شود. موانع یا برجستگی های لازم را می توان با کمک استامپ های خاص یا با استفاده از اسکنه های آلومینیومی ایجاد کرد. صفحات قالب استامپ روی سطح بتنی که هنوز حالت خمیری دارد تا عمق ۱ اینچ فشرده می شوند.

 

نحوه اجرای بتن دکوراتیو(بتن استامپی)

فرآیند استامپ کردن سطح بتنی به صورت گام به گام در ادامه تشریح شده است:

 

گام اول اجرای بتن استامپی

در یک قالب آماده،بتن با نسبت اختلاط مورد نظر ریخته و سپس تراز می شود تا یک دال بتنی شکل بگیرد. یک خط مبنا در نقطه ای که اولین صفحه گذاشته می شود و یا در مرکز شکل در نظر گرفته میشود. هر گاه آب ناشی از آب اندازی از سطح دال محو شد، یک ماده پودر مانند در سطح بتن پخش می شود. مقدار این ماده بستگی به راهنمایی های ارائه شده توسط سازنده دارد.

 

 

گام دوم اجرای بتن استامپی

سپس فرآیند چیدن قالب های استامپ با الگوی دلخواه روی سطح بتنی آماده شده شروع می شود. صفحه ی استامپ با خط مبنا و با توجه به نقشه ی طرح، هماهنگ میشود. باید یادآور شویم زمانی که صفحه در محل خود قرار داده می شود نباید هیچ تغییر دیگری اعمال گردد. صفحه را می توان با ایستادن روی آن یا ضربه زدن با دست در بتن فروبرد.

 

گام سوم اجرای بتن استامپی

حال صفحه ی استامپ دوم در مقابل صفحه ی اول قرار داده می شود.اگر صفحات زیادی داشته باشیم می توانیم به صورت پیوسته این عملیات را انجام دهیم. اگریک صفحه موجود باشد، بعد از هر مرحله استامپ کردن، صفحه باید برداشته شود تا عملیات استامپ ادامه پیدا کند. اگر بخواهیم قالب را بعد از برداشتن دوباره استفاده کنیم، توصیه می شود که عملیات را در جهت ردیفی انجام دهیم تا در جهت طولی.

 

گام چهارم اجرای بتن استامپی

با اتمام فرآینداستامپ، سطح به مدت سه روز عمل آوری می شود. پودر استفاده شده را می توان با استفاده از یک شوینده و با فشار از سطح پاک کرد. سپس می توان عمل آوری کامل را برای سطح بتن به مدت یک هفته انجام داد. در نهایت می توان از سیلر (رزین آکریلیک )استفاده کرد. بعداز آن میتوان  قالب ها و پشت بندها را برداشت.

 

آماده سازی بتن استامپی

می توان بر اساس زیبایی مطلوب کارهای جزئی بیشتری هم بر روی بتن استامپ انجام داد تا مانند سنگ  طبیعی به نظر برسد.

 

توصیه هایی برای استامپ کردن بتن

۱ . قبل از کارکردن روی بتن می توان صفحات را روی یک بستر ماسه ی متراکم قرار داد.

۲ . همیشه سعی کنید طرح های تصادفی به کار ببرید. از گذاشتن صفحات استامپ با الگوهای تکراری بپرهیزید.

۳ . اگر از پودرجداکننده استفاده کنیم، نتیجه ی بهتری حاصل خواهد شد. این کار به جلوگیری از شکستگی بتن در هنگام برداشتن صفحات استامپ کمک خواهد کرد.

۴ . به صورت دورهای هماهنگی صفحات استامپ را کنترل کنید.

۵ . شخصی که روی سطح بتن کار می کند و عملیات استامپ را انجام می دهد باید چکمه یا کفش کار تمیز پوشیده باشد.

۶ . کفش ها بایدعاری از سنگریزه یا دیگر آلودگی ها باشند، در غیر این صورت این مواد روی سطح بتن باقی خواهند ماند.

مقاله2:بتن دکوراتیو نما چیست؟(استمپ وال،نمای بتن سنگ)(تاریخ:1399/2/12)

نمای  بتن سنگ ،استمپ وال با ملاتی بر پایه سیمان پرتلند و مواد افزودنی ویژه رنگدانه ها و مسلح شده با الیاف است که برای ایجاد بافت و طرح های مختلف بر روی دیوار اجرا می شود و توسط مجری قالب زنی می شود تا طرح مورد نظر ایجاد گردد.

 

موارد استفاده:

این محصول بر روی  کلیه سطوح قایم از جمله دیوارهای قدیمی آجری و سیمانی و یا گچی در فضا های داخلی و یا خارجی قابل استفاده می باشد. از موارد استفاده این محصول می توان در ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری – ویلا ها- شهرک های ویلایی- پارک ها و … اشاره نمود.

 

مزایا:

دارای تنوع رنگ

– سرعت اجرای بالا- مقاومت سایشی بالا

– چسبندگی بسیار
– مناسب و عدم جداشدگی

– قابل اجرا در داخل و خارج از ساختمان

– بدون ترک خوردگی

– تنوع رنگ و بافت

– پایداری رنگ های به کار رفته در اثر تابش نور خورشید

 

 

 

نحوه اجرای نمای دکوراتیو (استمپ وال،بتن سنگ)

 

۱-پخش ملات با ماله بر روی سطح قایم دیوار

 

۲- پاشش پودر ریلیز

 

۳- قالب زدن

 

۴-شستشو و تمیز کردن سطح دیوار

 

۵- سیلرزنی

 

 

نحوه اجرای نمای دکوراتیو (استمپ وال)

 

۱- هر کیسه را در سطلی تمیز خالی نموده و مخلوط نمائید

 

۲- ملات را با ماله روی سطح قائم پخش کنید

 

۳- در زمان مناسب پودر آزاد کننده را به روش پاشش خشک بپاشید

 

۴- قالب ها را روی سطح قائم گذاشته و مهر زدن را آغاز نمائید

 

۵- بعد از رسیدن سطح به مقاومت کافی سطح را بشوئید

 

۶-بعد از خشک شدن سیلر نهایی را اجرا نمائید

مقاله3:قیمت بتن استامپی و بتن دکوراتیو(تاریخ:1399/2/12)

قیمت اجرای بتن استامپی یا بتن دکوراتیو یا بتن منقش

شرکت آلتین سازه، مرکزی پیشرو در ارائه خدمات با کیفیت و تخصصی در عرصه و صنعت اجرای سیستم های کفسازی می باشد. از جمله خدمات ارائه شده توسط این مجموعه اجرای بتن استامپی،بتن دکوراتیو،بتن منقش ،بتن سنگ می باشد. شما می توانید برای مشاوره در خصوص اجرای بتن استامپی و دکوراتیو و نیز اخذ قیمت در زمینه اجرای بتن استامپی در سراسر کشور،  قیمت قالب بتن استامپی ، قیمت اجرای انواع بتن دکوراتیو استامپی ،قیمت سیلر بتن،قیمت پودر بتن دکوراتیو با بخش مهندسی شرکت آلتین سازه( 09380381309-09120993575 ) تماس حاصل فرمائید.

قیمت کفپوش بتن استامپی و بتن دکوراتیو :

قیمت و هزینه کفپوش بتن استامپی به چندین عامل و فاکتور بستگی دارد که یکی از آن عامل ها زیر سازی اولیه است یعنی اگر مگرریزی انجام شده باشد هزینه و  قیمت کفپوش بتن استامپی پایین می آید.

کفپوش بتن استامپی یکی از پرمصرف ترین کفپوش ها در سطح کشور است و دلیل پرمصرف بودن  آن این میباشد که در اجرای تمام کفسازی ها استفاده می شود. (چون زیر سازی اصلی تمام کفسازی ها میباشد )

کفپوش بتن استامپی پارامتر اصلی و مهم کفسازی است به همین دلیل است که از آن به وفور استفاده می شود قیمت کفپوش بتن استامپی پارامتر های زیادی دارد که یکی از آنها سطح اجرای کفپوش بتنی است یعنی اگر سطح غیرهموار باشد در اینصورت باید هزینه ای صرف هسطح و صاف کردن زمین گردد و یا اگر سطح شما کاملا صاف  و محکم و یک دست باشد دیگر نیازی به زیر سازی اضافی نیست و هزینه زیادی را ذخیره کرده اید .

قیمت کفپوش بتن استامپی متغییر است دلیل آن هم این میباشد که اگر متراژ سطح کار شما بالا باشد بالطبع قیمت اجرای هرمتر کفپوش کمتر می شود و اگر سطح متراژ کار شما کم تر باشد قیمت اجرای هر متر کفپوش بالا می رود.

به نسبت انواع دیگر کفپوش که قیمت بسیار بالا و استحکام به شدت پایین تری دارند, کفپوش بتن استمپی خیلی خوب است از لحاظ قیمت بسیار مناسب و مقاومت بسیار بالاتری دارد.

اگر کفپوش بتن استمپی به درستی اجرا شود حداقل کف تا چند سال عمر می کند و عمر مفید آن 20 سال است.

به طور کلی قیمت تمام شده کفپوش به دلیل اجرای آسان و سریع بسیار پایین تر از سایر کفپوش ها است.

تعیین قیمت اجرای بتن استمپی بستگی به جنس و رنگ کفپوش دارد و همچنین متراژ پروژه هم در قیمت گذاری مهم است به علت تنوع رنگی که دارد قابلیت تولید در انواع رنگ ها را دارد.

قیمت کفپوش بتن استمپی بستگی به رنگ انتخاب شده کفپوش به وسیله پیمان کاران هم متغییر است یعنی رنگ های کفپوش بتنی قیمت های متفاوتی دارد پودر بتن رنگی طوسی ارزان تر از رنگ های قرمز، آبی، سبز، زرد و…. را دارد.

کف سازی های اجرای شده با این رنگ ها برای اجرا کننده یک قیمت است ولی خرید پودر برای کارفرما فرق می کند.

شرکت آلتین سازه بتن ریزی کف با ماله برقی و اجرای بتن ریزی محوطه با ماله برقی  و اجرای بتن استمپی در تمام نقاط کشور با بهره گیری از مجرب ترین تیم های اجرایی و استفاده از دستگاه های دقیق و بروز دنیا و با بهترین کیفیت حاضر به همکاری با تمام پیمان کاران می باشد.

کفپوش بتن استمپی بتن سنگ کاربرد خیلی زیادی در محوطه سازی دارد و جایگزین خوبی برای کفپوش بتنی و سنگ طبیعی  است هم مقاوم و هم ارزان است به طوری که نصف هزینه اجرای کفپوش های قدیمی است ولی دو برابر آنها مقاوم است و قیمت اجرای بتن استمپی خیلی مقرون به صرفه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت اجرای کفسازی بتن استامپی و بتن منقش بتن سنگ با شرکت آلتین سازه تماس بگیرید.